Chcete bazén, který vám bude každý závidět? Tak vyzkoušejte zajímavé triky, které promění obyčejný bazén v neobyčejný.
 

  • Moderní dlažba

Design bazénu do jisté míry ovlivňuje právě obklad bazénu a okolní dlažba. V našich podmínkách se nedoporučuje používat keramickou dlažbu, která by mohla vlivem nižším teplot popraskat. Ovšem v dnešní době se už nemusíme zaměřovat pouze na jeden materiál, ale nabídla je opravdu široká.Žena u bazénu
 
Nejoblíbenější variantou je pak imitace přírodních materiálů, kdy asi nejoblíbenější prvek je právě kámen nebo dřevo. Nezapomínejte ovšem na to, že hlavní roli by měla vždy hrát bezpečnost. Vybírejte proto dlažbu s protiskluzovou úpravou, která je určená výhradně k bazénu.
 

  • Dostatek zeleně

Pobyt u bazénu bude daleko příjemnější, pokud jeho okolí doplníme o zeleň. Ne však každá rostlina je vhodná do blízkosti chlorované vody, nejvíce na ní trpí ovocné keře nesoucí drobné bobulové plody, jako je například rybíz nebo angrešt. U bazénu se naopak bude dařit hlavně skalničkám a bylinkám, kterým nevadí přímé slunce a občasná zálivka. V blízkosti bazénu se budou dobře vyjímat i některé druhy palem nebo jut v ozdobných květináčích.
 

  • Večerní osvětlení

Pokud se chcete koupat i večer, pak jistě oceníte i jemné podsvícení bazénu, které dodá večernímu koupání tu pravou atmosféru. Osvětlení si pak oblíbí hlavně děti, kterým se prodlouží pobyt u vody v letních měsících. Při umisťování světýlek ale myslete hlavně na bezpečnost. Světlo totiž bude většinu času v kontaktu s chlorovanou vodou, proto volte osvětlení s dostatečnou ochranou. Instalaci světýlek pak nechte raději na odborníkovi, jedině tak budete mít jistotu, že bude vše dle norem a vyhlášek.
 Osvětlený bazén

  • Odtok kolem bazénu

Efektně působí bazén, který je naplněný až po okraj. Díky přelivovému žlábku kolem dokola bazénu, pak budete moci využít potenciál na maximum.